Are you looking for a new challenge? Our job vacancies include many opportunities for a new career and prospects for promotion and development. Discover the opportunities available to you at MANN+HUMMEL.

Are you looking for a job or an apprenticeship? Or would you like to deepen the knowledge gained in your studies with an internship? Are you a graduate looking for a promising start to your career? Or an experienced professional looking for a new challenge? Independent of the area in which you would like to build your career – you will find a suitable job offer here. We are looking forward to your application.

Skladník

Location:

Uhersky Brod, CZ, 68801

Date:  Mar 31, 2024
Job Area:  Logistics
Job Level:  Graduates

NÁPLŇ PRÁCE:

  • Příjem a kontrola materiálu a dodacích dokumentů
  • Skladování a evidence materiálu
  • Vychystávání a expedice materiálu dle výrobních požadavků
  • Inventarizace a vedení záznamů o pohybu zásob
  • Balení a kompletace hotových výrobků k expedici
  • Obsluha VZV

POŽADAVKY NA ZAMĚSTNANCE:

  • Platný řidičský průkaz sk. B, průkaz na VZV výhodou
  • Praxe ve skladování, znalost práce se SAP výhodou
  • Ochota pracovat v třísměnném provozu
  • Manuální zručnost
  • Zodpovědný přístup k práci
  • Samostatnost a spolehlivost
  • Výhodou je praxe v automobilovém průmyslu